Aktivity

2. června 2015 v 23:27 | Pajik
Dogdancing je u nás sportem číslo jedna. Poprvé jsme jeho kouzlo okusily na letním výcvikovém táboře pře třemi lety. Ze začátku to nebylo úplně jednoduché, ale tak to už bývá, ale potom Kerča přišla na to že je tovlastně zábava. Nakonec na doporučení kamarádky, jsem vyzkoušela klikr a od té doby cvičíme s ním. Nemůžu si ho vynachválit, Carol je nadšená jen co vezmu klikr do ruky, baví jí vymýšlet nové a nové cviky. Trénujeme především metodou ,,shaping" což znamená že pes se snaží sám přemýšlet a nabízet možnosti jak trénovat.
Upřímně, ze začátku to byl spíše takový prázdninový sport, na plno jsme se mu začali věnovat až minulý rok, kdy jsme složili i své první zkoušky. Určitě plánuju další, Carol dogdancing nesmírně baví a budeme se mu věnovat jak to jen jde :)

Agility byl první sport, kterému jsme se začali věnovat. Trénovali jsme asi 3 roky, máme za sebou i neoficiální a různé sranda závody, ale nikdy jsme si nevyzkoušeli oficiální závodní dráhu. Jedním z důvodů je i to, že se objevili menší zdravotní komplikace, díky kterým jsme museli s agility definitivně skončit. Ačkoliv mám agility velmi ráda, myslím že každý majitel psa by měl především koukat na možnosti svého miláčka a pak teprve na své ambice. Jednou za rok si zaběháme nějakou tu tuneliádu, jen tak pro radost :)

Jsem zastáncem toho aby každý pes, nezávisle na velikosti či plemeni, by mě umět alespoň základní cviky. Přiznám se že s Carol to bylo ze začátku trochu složitější, původně jsem s ní vlastně ani neměla trénovat a základní cviky (sedni, lehni...) jí učila moje mamka. Když jsme si jí pořídili, bylo mi teprve deset a vzhledem k její trvdohlavosti bych jí jako malá nejspíš nezvládala. Nakonec nás i poslušnost začala bavit, stále pilujeme chůzi u nohy a možná bychom zkusili i nějaké prvky z obedience, ale to je ještě ve hvězdách.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama